زینو مگ

راز موفقیت فروشگاه لباس

فروشگاه لباس موفق

داشتن مزون ، بوتیک و یا فروشگاه لباس موفق ، دارای نکات و رمز و راز هایی است که آن را برجسته می کند و دانستن این شاخصه ها به صاحب فروشگاه در گسترش و موفقیت فروشگاه کمک خواهد کرد. در این مطلب از زینو به برخی از این موارد اشاره خواهیم نمود و توضیحاتی کلی در مورد آن ها خواهیم داد. (خلاقیت در فروشگاه)

 • دکور و چینش فروشگاه لباس موفق
 • تناسب محصول با مکان
 • مشتری محوری
 • همخوانی برند و نام فروشگاه
 • تبلیغات کاربردی
 • حراج و فروشگاه پوشاک

دکور و چینش فروشگاه لباس

  استفاده از اصول روانشناختی در چینش ، استفاده اصولی و هارمونیک از رنگ ها ، تناسب رنگ های فروشگاه با نوع لباس ،دید و اشراف کامل مشتری بر لباس ها ، سادگی و جذابیت ویترین فروشگاه از مواردی است که راز موفقیت فروشگاه لباس یک فروشگاه را برجسته می کند . چینش هایی که دست مشتری را در بررسی و مشاهده لباس باز بگذارد و قرار دادن لباس های پر فروش و پر مخاطب در ویترین  نیز از جمله مواردی است که بر فروش و رونق فروشگاه یا مغازه پوشاک تاثیر گذار است و نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ های شفاف در دکور و ویترین اهمیت بالایی دارد. قرار دادن اتکت ها یا برچسب هایی که نشان گر قیمت لباس می باشند روی دید و انتخاب مشتری فروشگاه تاثیر دارد و قرار دادن اطلاعات کوتاه و مختصری از نوع و جزییات لباس بر روی این اتکت ها بسیار مفید می باشد. تقسیم بندی و اختصاص هر ناحیه از فروشگاه لباس به یک نوع از لباس و استفاده از چینش های رگالی و سبدی در فروشگاه لباس ، روی دید مشتری و جذابیت فروشگاه موثر است 


تناسب نوع پوشاک و محل فروشگاه لباس

داشتن تناسب میان نوع لباس مورد ارائه و محله ای که فروشگاه در آنجا دایر است اهمیت بالایی در موفقیت فروشگاه خواهد داشت . مثلا تناسب در نوع قیمتی لباس با قدرت خرید منطقه یا نوع استفاده پوشاک مورد ارائه با فرهنگ بومی محله از این موارد است . توجه به سن و جنسیت نیز بی تاثیر نیست.

رفاه مشتری و مشتری محور

فراهم نمودن امکاناتی که در زمان خرید لباس ، به آسانی روند خرید و پرداخت کمک می کند و ایجاد موارد مفید بعد از خرید که باعث ایجاد وفاداری و اطمینان مشتری میگردد از موارد حائز اهمیت و ترفند های مشتری مداریست. به عنوان مثال می توان از گارانتی لباس ، کارت تخفیف ، تبریک اس ام اسی ، اشانتون و هدیه ، قرعه کشی ماهانه و مواردی از این دست برای ایجاد یک فروشگاه لباس مشتری محور استفاده نمود .

همخوانی برند با نام فروشگاه لباس موفق

همخوانی و تشابه اسم فروشگاه لباس با برند لباس مورد ارائه ، روی درصد موفقیت تاثیر خواهد داشت و این مسئله هم در جلب اطمینان مشتری مفید است و هم در امر تبلیغات می تواند به فعالیت کمک کند.

تبلیغات کاربردی

برای یک فروشگاه پوشاک موفق، روش های مفید ، خاص و کاربردی در امر تبلیغات وجود دارد که می توان با مانور روی آنها ، موفقیت و رونق بیشتری به فروشگاه و فروش آن داد ازجمله تبلیغات خاصی که برای فروشگاه مد و لباس مفید است می توان به این موارد اشاره نمود:

 • پک و بسته بندی: درج تبلیغات روی کیسه و پاکت هایی که در پایان خرید لباس را در آن قرار می دهند.
 • بیلبورد : استفاده از شعار و طرح های جذاب در بیلبورد با محتوای جالب
 • افتتاحیه جالب : ایجاد یک  جذابیت در هنگام افتتاح لباس که در ذهن بماند
 • تراکت : پخش تراکت هایی جذاب با عناوین خیره کننده به صورت محلی
 • اینترنت: تبلیغات مفید اینترنتی  و ایجاد یک وبگاه
 • تیکت های پشت شیشه : چسباندان برگه های زیبا  با محتوای رویداد ها و ویژگی ها ی فروشگاه به شیشه

حراجی فروشگاه لباس موفق

حراجی کلمه ای است که ذهن مشتری را درگیر خود خواهد کرد . برقراری دوره های حراجی تاثیر زیادی بر فعالیت بوتیک یا فروشگاه لباس خواهد داشت. ولی حراجی یک فروشگاه لباس شرایطی دارد  که توجه به آنها حائز اهمیت است : حراجی باید واقعی باشد و در غیر اینصورت بدون شک مشتری ها متوجه کذب بودن حراجی شده و دیگر به فروشگاه اعتماد نخواند کرد. حراجی هایی تاثیر گذارند که مدت محدود داشته و تعداد دوره های حراجی کنترل شده باشد ، به عنوان مثال در هر فصل به مدت یک هفته. اخذ مجوز حراجی فروشگاه برای مواجه نشدن با مشکلات تعزیراتی و جلب اطمینان مشتری ، امری واجب است . قرار دادن اتکت های جالب حراجی در نواحی مختلف فروشگاه با محتوای جذاب و خیره کننده در این روند تاثیر گذار است. (برای عضویت در کانال تلگرام زینو اینجا کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *